skład

Biografia
separator

HEXHORN powstał w 2014 roku z inicjatywy Bene i Bili - gitarzysty
i wokalisty formacji Hegeroth.

Ale tak naprawdę powstał dużo wcześniej: jako projekt marzenie, a ostatecznie jako zespół, w którym następuje powrót do korzeni muzycznych opartych na death, thrash i heavy metalowych dźwiękach.

O ile kształt muzyczny był dawno przemyślany i ukształtowany, o tyle personalnie zespół trzeba było poukładać od nowa. Bila usiadł za bębny rezygnując z partii wokalnych i wraz z gitarzystą Bene zaczęli prace nad nowym materiałem. Wkrótce do zespołu dołącza Resist – wokalista, (kiedyś udzielający się w Lavinium), który dobrze czuje się w klimatach zbliżonych do deathmetalu.

W tym składzie powstaje kilka pierwszych utworów. Projekt wciąga coraz bardziej, pojawia się chęć grania prób w stałym składzie. Na początku 2015 roku do projektu dołącza Fen, basista Hegeroth oraz Maziak, gitarzysta dawnego polskiego Mortifera.

Od września 2015 rozpoczynają się nagrania do materiału na debiutancki album. Nagrywany również zostaje klip do utworu Follow, który finalnie pojawia się w styczniu 2016r.

W lutym 2016 miała odbyć się premiera albumu, jednak szeregi HexHorn opuścił Resist. Zespół postanawia, że wszystkie teksty i linie wokalne będą nagrane z nowym wokalistą. Do zespołu dołącza stary, dobry znajomy Edward (Cult Ov Mora, ex-Hegeroth) i ostro zabiera się do roboty!

W marcu i kwietniu Ed tworzy teksty i nowe aranże wokalne do wszystkich kawałków. W kwietniu i maju kończymy pracę nad debiutanckim albumem "Waking of Death" oraz kręcimy klip do utworu Suffering. Premiera albumu ma miejsce w czerwcu 2016. W sierpniu 2017 Fen postanawia opóścić zespół. Miesiąc później do zespołu dołącza gitarzysta Miro, jednocześnie Bene przejmuje bass. W 2018 roku mocno pracujemy nad nowym materiałem "Before The End".


Zdjęcia 2018      separator

Zdjęcia 2016      separator

Zdjęcia 2015      separator